Pašmasāža vai masāža, kas labāk? Kā atrast masieri?

Latvijas iedzīvotājiem tāpat kā citiem Austrumeiropas valstu iedzīvotājiem ir praktiska daba gan sadzīvē, gan attiecībā uz savu veselību. Mantas tiek lietotas līdz pēdējam un arī tad tiek noliktas bēniņos vai aizvestas uz laukiem. Līdzīga attieksme ir arī pret savu veselību, taču nogurušu ķermeni nevar aizvest uz laukiem. Brīdī, kad darba stresā ir nācies salīkušu muguru strādāt ilgstoši, var būt jūtams ķermeņe nogurums, ko sevišķi izjūt pleci un spranda.

Lai situāciju uzlabotu noderīga ir masāža. Daļēji to var veikts pats, taču iespējas aizsniegt, ko vairāk par sprandu un kaklu ir stipri ierobežotas. Lielākā daļa muguras šajā variantā paliks neizmasēta. Otrs variants ir palūgt masāžu veikt partnerim vai kādam no tuviniekiem. Efekts būs krietni labāks, taču vairumā gadījumu “masieris” nogurs vai sāks garlaikoties jau pēc dažām minūtēm. Cik gan ilgi var masēt vienu cilvēku ? Tas viss, protams, ir saprotami, taču, lai iegūtu labāku efektu ir vajadzīga pilne ķermeņa masāža vismaz stundas garumā. Šādu pakalpojumu piedāvā dažādi masāžas saloni gan galvaspilsētā, gan citur Latvijā. Šobrīd masāža Rīgā ir dārgāka nekā citās Latvijas pilsētās vai laukos, tādēļ, ja sanāk doties apciemot lauku radus ir vērts aplūkot, ko piedāvā vietējie masieri. Protams, šo speciālistu kvalifikācija var būt zemāka un iejūtības līmenis arī būs zemāks, taču ne vienmēr. Reizēm kvalificēti speciālisti būs atrodami arī mazās pilsētās, jo viņi gluži vienkārši ir pārvākušies no Rīgas uz laukiem.

Ja iepriekš nekad neesiet bijuši masāžas salonā vai pie masiera, jāzina, ka vislabāk ir izvēlēties pilnu ķermeņa masāžu. Šāds variants atbrīvos visu ķermeni un būs daudz efektīvāks nekā atsevišķu ķermeņa zonu izmasēšana. Pirmkārts, strādājot ilgstoši un nepareizi tiek sasprindzināts viss ķermenis un saspringums krājas visā ķermenī. Otrkārt, piemēram, muguras sāpes var rasties ne tikai no muguras saspringuma, bet arī arī no saspringuma citās ķermeņa daļās. Pat nepareizi noregulētas briļļu ķepiņas var ilgtermiņā izraisīt sāpes mugurā. Mūsu ķermenī viss ir saistīts un to spilgti pierāda ķīniešu akupunktūra par kuras kvalitāti šķiet neviens vairs nešaubās.

Cilvēki, kas izlemj par labu masāžas salonam parasti meklē atsauksmes, taču ne vienmēr tās var atrast. Rīgā dzīvo gandrīz miljons iedzīvotāji, bet masāžas saloni ir vairāki simti. Par katru no tiem atsauksmes neatrast, tādēļ ir vērts izmēģināt vairākus piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko.

Lielie