Kā lieliem veidot uzkrājumus bērnu labklājībai

Bērni aug ātri un gadi skrien kā stirnas. Vienā brīdī mazie putniņi izlido no ligzdas un dodas plašajā pasaulē laimi meklēt. Ir labi, ja šajā brīdī vecāki var dot viņiem līdzi ceļa maizi – apmaksāt studijas, palīdzēt noīrēt dzīvesvietu un spert pirmos pastāvīgos soļus dzīvē. Nepārprotiet, nevajag visu pasniegt uz zelta paplātes. Ja bērns, jaunietis nesaskaras ar grūtībām, viņam var likties, ka nauda aug kokos, bet tajā pašā laikā ir būtiski dot labas sākumpozīcijas. Labs starts ļaus arī turpmākajā dzīvē startēt ar labām sekmēm, ja vien būs pietiekama psiholoģiskā noturība un spēja novērtēt to, kas ir dots. Šoreiz aplūkosim, kā veidot uzkrājumus, lai tie dotu maksimālu efektu.

1. Sāciet krāt agri.

Pasaules prakse un matemātiskie aprēķini liecina, ka, jo agrāk sāksiet krāt, jo lielāku summu sakrāsiet. Ideālā gadījumā to varētu darīt jau no bērna dzimšanas brīža. Šim mērķim varat iegādāties lielu trauku un naudu mest tajā (nedroši) vai atvērt speciālu krājkontu bankā. Otrs variants ir drošs, taču jārēķinas, ka bankas var prasīt komisijas maksu par konta uzturēšanu, bet procentu maksājumi mūsdienās ir simboliski.

2. Ieguldiet naudu aktīvos

Zeme, mežs, pastmarku kolekcijas, mākslas darbi – visiem šiem resursiem cena ar katru gadu palielinās pat īpaši neko nedarot. Šie, protams, nav vienīgie veidi kā ieguldīt naudu, taču ir samērā droši. Krīzes situācijās tiem gan piemīt zema likviditāte, tādēļ ir vērts riskus diversificēt un, ja iespējas ļauj, glabāt naudu dažādās valūtās dažādu valstu banku kontos.

3. Mudiniet radiniekus sekot jūsu piemēram

Bērniem nav vajadzīgi simtiem plastmasas grabuļi un nieciņi.  Iespējams, varat sarunāt ar radiniekiem, ka viņi ziedo katru mēnesi nelielu summu vai uz svētkiem ieskaita bērna krājkontā nelielu summu. Daudzu gadu laikā šādā veidā sakrāsies tūkstošiem eiro.

4. Izveidojiet savu uzņēmējdarbību

Visu naudu nekādā gadījumā nevajadzētu krāt. Daļu nepieciešams ieguldīt arī biznesa attīstībā, jo šādā veidā līdzekļus ir iespējams būtiski pavairot. Jebkura darba vieta, kas šobrīd ir, ar laiku var tikt aizstāta ar mākslīgā intelekta radītiem risinājumiem. Atrodiet nišu, kurā esat neaizstājami un sāciet pelnīt naudu savām vecumdienām un bērnu nākotnei.

5. Nepārdzīvojiet, ja viss neizdodas, kā iecerēts

Viss ieplānotais nekad nenotiks, kā paredzēts. Iespējams, ka būs daudz labāk, taču iespējams arī sliktāk. Dzīve nav sprints, bet maratonts. Rīkojieties pēc labākās sirdsapziņas un jūs būsiet izdarījuši visu labāko, ko varat.

Katram bērnam dzīvē ir savs ceļš. Iespējams, viņš kļūs par sabiedrībā cienītu, mīlētu un turīgu cilvēku, bet iespējams būs galdnieks vai skolotājs. Visi amati ir cienījami, pat, ja tajos nevar nopelnīt tik daudz, cik varētu vēlēties. Finanšu kapitāls dzīvē nav galvenais, taču tā atvieglo daudzus ceļus.  Iespējams, ka izglītības iegūšanai vai lielākiem pirkumiem viņiem vajadzēs aizdevumus. Tas nav pasaules gals. Pats svarīgākais ir iemācīt attiekties pret naudu vēsu prātu un nepārdzīvot, ja gadās kļūdīties vai neizdodas piepildīt visus mērķus uzreiz. Pasaulē ir pietiekami daudz turīgu, bagātu un pat super bagātu cilvēku, kas atņem sev dzīvību brīvprātīgi, jo nespēj izturēt naudas zaudēšanu. Jūsu mērķis ir nepieļaut šādu situāciju un audzināt bērnus par krietniem cilvēkiem.

6. Izvērtējiet virtuālo valūtu sniegtās priekšrocības

Bitcoin, Litecoin, Xcoin, Telegram – pasaulē šobrīd ir simtiem dažādu virtuālo valūtu. Savlaicīga naudas ieguldīšana, t.i. kādas no tām iegāde var padarīt jūs stāvus bagātus, bet vienlaikus var arī izputināt, jo cena var strauji kristies. Veltiet laiku šī pakalpojuma izpētei, jo tā ir pasaules nākotnē finanšu jomā.

7. Ieguldiet naudu akcijās

Lielāko uzņēmumu akcijas tiek kotētas biržās un arī privātpersonas var tur ieguldīt naudu. Cik daudz tas atkarīgs no jums. Ņemiet vērā, ka eksperti kļūdas tikpat bieži vai biežāk kā iesācēji. Internetā ir pieejama plaša literatūra par ieguldīšanu Pats svarīgākais. Sekojiet saviem mērķiem. Ja esat nolēmuši slēgt pozīciju – pārdot akcijas, sasniedzot noteiktu slieksni, tad dariet to. Otrs variants ir ieguldīt naudu tikai tādos uzņēmumos, kas izmaksā regulāri dividendes un paļauties uz atdevi ilgtermiņā. Katram variantam ir savi plusi.

Sāciet rīkoties jau šodien.

Lielie